Tuzla Gardenya Koleji’nde çocuklarımızın yoğun akademik ve gelişimsel temposu içerisinde anne babalarımızın çocuklar üzerinde uygulayabileceği uygun iletişim biçimlerini geliştirmeleri için “Anne-Baba Okulu Seminerleri” düzenli aralıklarla velilerimizle buluşacak.

Velilerimizin talepleri, öğretmenlerimizin görüşleri ve akademik takip çalışmalarımız sürecinde “Başarıya Götüren Aile” temamız üzerinde annelerimize ve babalarımıza düşüne sorumluluklar da farkındalıklar sağlamak en temel amacımız. Anne – baba ile çocuk arasındaki ev ortamının iletişimiyle okul ortamındaki iletişimin paralel ilerlemesi çocuğun gelişiminde oldukça olumlu gelişim etkisi yaratmaktadır. Aile iletişim etkinlikleri, okul ile ev arasında tutarlılık sağlanması, ortak amaçların oluşturulması, karşılıklı bilinçli çabaların sürdürülmesinde önemli bir koşuldur. Anne babalar için destekleyici bir ortamın oluşturulmasında, okulda ve sınıfta yapılanlar hakkında bilgilendirilmesinde, ailenin ya da öğretmenin gerektiğinde çocukla ilgili olarak birbirlerini bilgilendirmelerinde, okul politikalarının ve programlarının anne babalara tanıtılmasında “Anne Baba Okulu Seminerleri” önemlidir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz öğrencilerimizin gelişim dönemlerini takip edip desteklerken velilerimizin de yanında olup onların da gelişimini amaçlamakta… İşte tam da bu yüzden “Anne-Baba Okulu” seminerlerimizin konuları; internet bağımlılığı, sosyal medya, güvenli internet kullanımı, kaygı ortamlarında baş etme yöntemleri, duygu eğitimi, pozitif ergenlik , geliştiren ve destekleyen anne baba gibi başlıkların detaylandırılmasıyla oluşacaktır.

Amacımız; anne ve babalarımızın, demokratik bir tutum sergileyerek topluma istenilen birey kazandırma sürecimizde çocuklarımıza hayatı boyunca vereceği desteğin daha verimli olmasını sağlamak…

Detaylı bilgi almak için bizi arayın: 0216 223 04 23
Ya da aşağıdaki formu doldurun biz sizi arayalım.