İstanbul Tuzla Gardenya Koleji’nde akademi başarı hedefli yoğun bir LGS (Liseye Geçiş Sınavı Çalışmaları) hazırlık programı uygulanmaktadır. 8. Sınıfların LGS sistemi hakındaki gelişmelerin ve değişimlerin doğru ve sistemli şekilde öğrencilerimize aktarılması çok önemlidir. Her öğrenci farklı yöntemlerle öğrenir ve ders çalışma stratejileri de bu öğrenme stillerine göre farklılık gösterir. Öğrencilerimizin kendilerine özgü, etkili ders çalışma stratejilerinde farkındalık kazanmaları onların akademik başarılarına büyük katkı sağlar. Psikolojik Danışma Rehberimiz  8. sınıf öğrencilerimizle LGS denemelerine çalışma stratejilerini değerlendirme amaçlı bireysel görüşmeler yapar ve öğrencimize en uygun planı belirler. Başarıya ulaşmak adına alanında uzman, deneyimli öğretim kadromuz tüm detayları düşünerek tüm 8. Sınıf öğrencilerimiz için yıllık çalışma programı hazırlar.

LGS, Liseye Geçiş Sınavı Çalışmaları Bireysel danışmanlık rehberimiz ile öğrencilerimizin ders çalışma programları belirlenir. Bu programın takibi de danışman öğretmenlerimiz tarafından yapılır ardından da öğrenci gelişim raporları hazırlanır. Yapılan deneme sınavları sonuçları, öğretmenlerimiz tarafından analiz edilir ve her bir öğrenci için belirlenen konu eksikleri hafta içi  ve hafta sonu Cumartesi günleri grup etütleriyle pekiştirilir. Sınava hazırlık süreci boyunca öğrencilerimiz rehberlik birimimiz tarafından dikkatle izlenmekte ve olası yaşanabilecek sorunlar için gerekli önlemler alınmaktadır.

Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurunuz. Eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceklerdir.