Okulların açılma zamanı yaklaştıkça çocuğunu ilk defa okula verecek anne babaların da heyecanı bir o kadar artar. Çocuğun yıllar boyu sürecek olan eğitim hayatının ilk adımı okul öncesi eğitimdir. Çocuğun kendisini tanıması ve kendi yeterliliklerinin, geliştirilmesi gereken yönlerinin farkına varması da büyük ölçüde bu dönemde gerçekleşir. Bu süreç eş zamanlı olarak diğer kişilerle ve toplumsal kurallarla ilk karşılaşmanın gerçekleştiği sosyalleşme dönemidir. Çocuk daha sonraki yaşamında kullanacağı, temel alışkanlıkları, tutum ve davranışları da bu dönemde kazanır. Bu yüzden okul öncesi yani ana sınıfı eğitim , duygu ve düşüncelerini özgürce ifade eden, araştırmacı, meraklı, girişimci, karşılaştığı problemlere çözümler ve alternatifler üretebilen, kendi kendine karar verebilen, bireyler yetiştirebilmek ana hedeftir.

Okul öncesi eğitiminin akabinde ilkokul ile devam ettirilmesi üstelik aynı kurum içerisinde olması hem çocuğun adaptasyonu açısından hem de gelişimi açısından büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu yüzden anaokulu seçimi kolay gibi düşünülse de o kadar hafife alınacak bir karar ve seçim değildir. Ebeveynlerin çok dikkatli ve bilinçli olması gerekmektedir.

İstanbul Tuzla’da 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 44 yıllık eğitim tecrübesiyle Gardenya Koleji büyük bir heyecanla açılıyor. Tuzla Okul Öncesi Kolej Fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz VIP Eğitim sistemimizle erken kayıt avantajını kaçırmayın. Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanımız sizinle hemen iletişime geçsin.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Okul öncesi eğitim, çocuğun doğumundan ilkokula başlayıncaya kadar olan tüm yaşantılarını içeren bir eğitim sürecidir. İyi bir okul öncesi eğitim için dikkat edilmesi gereken aşağıda bazı hususları sizlerle paylaşmak istedik;

  1. Öncelikle kurumun eğitim felsefesini öğrenmelisiniz. Size ve sizin çocuğunuzu yetiştirme biçiminize uygun olup olmadığını sorgulamalısınız.
  2. Eğitimde çocuğun, kendine saygı ve güven duyması için gerekli olan uygun öğretmen tutumunu sergileyip sergilemedikleri
  3. Çocuğa öz denetim kazandırmayı hedeflemek
  4. Okul öncesi eğitim kurumları çocukların gerçek hayata hazırlandıkları ilk eğitim kurumlarıdır. Bununla beraber bu dönemde çocuklara yönelik verilecek bütün eğitimler oyun ağırlıklı olmalıdır.
  5. Okulun güvenliğinin nasıl sağlandığını mutlaka öğrenmelisiniz. Tam zamanlı bir güvenlik görevlisinin bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.
  6. Tam zamanlı ve alanında uzman bir pedagog bulunması önemlidir.
  7. Her anaokulu sınıfı ve müfredatı öğrencilerin özelliklerine ve ilgi alanlarına göre farklılık gösterir. Aynı okulda her sınıfın, her öğretmen ve her çocuk gibi ayrı bir ruhu vardır. Ortak olan tek şey çocuğun bütünsel gelişiminin hedeflendiği bir okul olmasıdır.
  8. Sınıfların kaç kişilik olduğu oldukça önem arz etmektedir.

Gardenya Koleji’nde yukarıda saydığımız tüm maddelerle birlikte her çocuğun özel olduğu benimsenmektedir. Çoklu-kalabalık sınıflarda eğitim öğretim yerine çocukların kolayca öğrenebileceği, kendini geliştirebileceği ve bireysel gelişiminin özenle takip edileceği Gardenya Koleji’nde çocuğunuz emin ellerde olacak.

Çocuğunuzu anaokulu fikrine alıştırmayı ihmal etmeyin!

Çocuğunuz anaokuluna başlamadan önceki birkaç hafta boyunca ona anaokulunun nasıl bir yer olduğunu mutlaka anlatmaya gayret edin. Yapacakları aktivitelerden, oynayacakları oyunlardan bahsedin ve onu ortama sözlerle alıştırın. Bu şekilde çocuk anaokuluna hevesle başlayacaktır. İlk günler için yanına en sevdiği oyuncağı  alabilirsiniz.

Anaokulunun evinize yakın olmasına dikkat edin. Küçük yaşta trafikle tanışmamaları çok iyi olacaktır.

Okul görüşmelerine erken başlayın.