Ücretsiz Çocuk Gelişim Testi

Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

ÜCRETSİZ Gelişim Testi – Psikolojik Danışman Rehberimiz Eşliğinde

İstanbul, Tuzla Gardenya Koleji’nde randevu alarak çocuğunuza gelişim testi yaptırabilir ve PDR Uzman Eğitmenimiz ile görüşebilirsiniz.

Çocuklarda gelişimsel bozukluklar özellikle bebeklik ve erken çocukluk çağında normal muayenede gözden kaçabilmektedir. Gelişim geriliklerinin erken tanınabilmesi için sosyal, zihinsel, konuşma ve hareket gelişiminin belirli aralıklarla değerlendirilmesi gerekir. Bu amaçla özellikle 0-6 yaş grubunda gelişimsel tarama testleri kullanılmaktadır.

Bu erken tanı, olabilecek sorunlar için önlem alınmasını ve çocuğun karşılaşabileceği çevresel ve yapısal sorunların erken saptanmasını sağlar.

ÜCRETSİZ GELİŞİM TESTİ GARDENYA KOLEJİ’NDE

Bunları standart bir değerlendirme yapmadan tanımak güçtür. Gelişimsel basamaklarında geriliği olan bir çocuk erken dönemde anne-babası ya da hekimler tarafından bazen normal kabul edilebilmektedir. Birçok gelişimsel bozukluğun ancak çocuk iki yaşını geçtiği halde yürümediği, konuşmadığı ya da okulda başarısız olduğunda fark edildiğine sıklıkla rastlanmaktadır.

Oysa erken tanı ve tedavi ile daha erken, daha iyi bir duruma ulaşılabilir.

Sağlıklı gelişimi olan çocukların yaşamları boyunca 0-6 ay arasında bir kez mutlaka olmak üzere, 12-18 ay arası, 2-3 yaş arası ve 5-6 yaş arasında gelişim testi yaptırmaları önerilir. Eğer ilk değerlendirme sonucu şüpheli ise ya da risk altındaki bir bebekte yapıldıysa görüşme aralıkları sıklaştırılmalıdır.

Bize Ulaşın

Aydıntepe Mah Prof Dr Necmettin Erbakan Cad Evora İstanbul Sitesi E12 Apt No:7L/1 Tuzla İstanbul

Phone: 0216 223 04 23

Haberler